Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Chytrá Rezidence LiveWell

Chytrá energie pro bytový komplex LiveWell je součástí širší technologické Vize chytrý dům, která přináší elektřinu přímo z vaší čtvrti, s garancí výhodné ceny a přehledem aktuální spotřeby.

Více informací

Významné ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu ČR zamířilo do naší teplárny

Významné ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu ČR zamířilo do pelhřimovské teplárny IROMEZ

Projekt společnosti IROMEZ „Úspory energie v systému zásobování teplem v Pelhřimově“ se stal projektem roku 2019 v kategorii Úspory energií v CTZ a získal ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu za přínos české ekonomice.

Projekt s pracovním názvem GREENNET byl zaměřen na komplexní rekonstrukci primární části sítě zásobování teplem v Pelhřimově, která spočívala ve změně přenosu tepelné energie z páry na teplou vodu. Cílem projektu bylo dosáhnout úspory tepelné energie a s tím související úspory finanční a také snížení emisí. Realizace projektu přinesla značné snížení ztrát při dodávce tepla odběratelům. Původní stav, kdy rozvody generovaly tepelné ztráty nad 40 %, byl neudržitelný. Součástí projektu byla také optimalizace systému zásobování teplem. Projekt byl realizován ve třech etapách, kdy každá pokryla vybranou část primárního systému zásobování teplem ve městě Pelhřimov.

V čem konkrétně spočívala podstata projektu a jaké výsledky realizace projektu přinesla, odpověděla Mgr. Ing. Hana Zíková, MBA, jednatelka společnosti.

Co projekt přinesl?
,,Projekt rekonstrukce primární části sítě byl největším investičním projektem v historii společnosti.  Vysoké ztráty v síti byly již nadále ekonomicky neúnosné, a tak jsme stáli před rozhodnutím, zda soustavu centrálního zásobování teplem nechat v Pelhřimově dožít, nebo se pokusit ji zrekonstruovat. I díky poskytnuté dotaci jsme se rozhodli pro druhou možnost. Jsem hrdá na to, že jsme vymysleli, připravili a zrealizovali projekt, který je jedinečný tím, že řeší jak technickou, tak ekonomickou a obchodní budoucnost naší společnosti. Nyní máme novou primární síť a díky razantnímu snížení tepelných ztrát jsme byli schopni poskytnout našim zákazníkům Věrnostní program. Za celkovou koncepci jsme získali také prestižní ocenění Křišťálový komín, který každoročně uděluje Teplárenské sdružení ČR.“

Z jakých věcí, které se vám díky dotaci podařilo realizovat, máte největší radost?
,,Dobrý pocit mám z celé řady věcí. Předně se nám investici podařilo zrealizovat podle našich představ, včas a ve velmi dobré kvalitě. Důležité také je, že se potvrdily očekávané efekty. Současně musím říci, že mám velkou radost z toho, že se podařilo centrální zásobování teplem v Pelhřimově nejen udržet, ale také zmodernizovat, zrekonstruovat, zekologizovat a připravit je pro další generace.  Přispěli jsme tak k udržení zdravého, čistého a moderního města.  Myslím, že město může být pyšné na to, že je vytápěno centrálně.  Zastávám názor, že město jsme nezdědili po svých předcích, ale máme je půjčené od svých dětí.“

Jaké zkušenosti si z realizace projektu odnášíte?
,,Opět se mi potvrdila má celoživotní důvěra v to, že když člověk dá do své práce to nejlepší co v sobě má a dělá to způsobem, jak nejlépe umí, pozorně, trpělivě, pokorně a dostatečně dlouho, výsledky přijdou a tím i vyjdou jeho záměry.  Jsem ekonom a ještě žena, a postavit se do čela takto velkého, čistě technického projektu chtělo velkou odvahu.  Asi o to větší dobrý pocit si z něho odnáším :). Celý projekt představoval téměř čtyři roky práce a přinesl mi nové a obrovsky cenné technické a projektové zkušenosti, které je možno opravdu získat pouze v „centru dění“.“
 

Iromez_projekt_roku_2019

 
  

 IROMEZ s.r.o. – Váš zodpovědný dodavatel tepla a služeb v Pelhřimově

ODSTÁVKA

NENÍ PLÁNOVÁNA

Všichni zákazníci dostávají teplo i teplou vodu v garantované kvalitě. Pro informace o dodávkách ve Vašem objektu volejte Dispečink výroby tepla – viz. níže.

IRO_banner_levnejsi_teplo_2017

Pro zákazníky

Dispečink výroby tepla
služba non-stop
telefonek 565 323 995
telefonek 602 229 926

Čerpací stanice
U Agrostroje 1412, areál kotelny K2
otevírací doba:
po-čt:     8.00 – 17.00 hod
pá:           8.00 – 19.00 hod
so:           8.00 – 11.00 hod

telefonek 565 326 647, 602 187 276
GPS: 49°25’26.018″N, 15°13’15.668″E

Prodej dřevěných briket
U Agrostroje 1412, areál kotelny K2
prodej:
po-čt:    8.00 – 17.00 hod
pá:          8.00 – 19.00 hod
so:          8.00 – 11.00 hod

telefonek 565 326 647, 602 187 276
GPS: 49°25’26.018″N, 15°13’15.668″E

Jak se k nám dostanete?

imgMap_iromez

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.